Stelaż listwowy elastyczny 80 x 160 cm

120 zł –16 %
lamelovy rost
120 zł –16 % 100 zł 81 zł bez VAT
W magazynie (>10 szt)
Możliwości transportowe

Stelaż listwowy wykonany jest z 13 elastycznych listew brzozowych połączonych taśmą tekstylną. Charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością, trwałością i wysoką elastycznością. Dzięki swoim właściwościom stelaż nadaje się do materacy sprężynowych (kieszeniowych) i piankowych. Zwiększa komfort snu, zapewnia optymalne podparcie i odpowiednią wentylację materaca.

Listwy mają przekrój 55 x 8 mm, a odstępy między nimi wynoszą 12 cm.

Wszystkie listwy pomalowane są ekologicznym, bezbarwnym lakierem z atestami PZH. W zestawie znajdują się niezbędne do montażu śruby. Rama nie wchodzi w skład zestawu.

Wymiar stelaża: 80 x 160 cm (tolerancja wykonania 0,5%)
Nośność stelaża: 110 kg na osobę

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Szerokość stelaża 80 x 160 cm

Stelaż listwowy z elastycznych listew

Lamelový roštstelaże listwowe typu ruszt są najbardziej odpowiednie do materacy piankowych. Ilość listew wpływa na wytrzymałość i dopasowanie do obciążenia. Im więcej listew posiada stelaż, tym lepiej reaguje na obciążenie i rozkłada je po całej powierzchni. Listewki wykonane są z drewna, buku lub świerku, które mocowane są do mocnych kieszeni. Niektóre stelaże posiadają podwójne listwy w miejscach o największym obciążeniu, np. w części lędźwiowej pleców.

Materiał listew

Materiál lamelNa rynku oferowany i sprzedawany jest duży asortyment stelaży z różnych gatunków drewna. Do produkcji listew do stelaży listwowych typu ruszt najczęściej wykorzystuje się drewno brzozowe lub bukowe lub tworzywa sztuczne. Natomiast listwy do stelaży listwowych litych wykonane są z drewna świerkowego lub sosnowego. Zawsze używane jest wysokiej jakości drewno z najmniejszą liczbą sęków i pęknięć.

Ilość listew: 13

Počet lamel: 13Pod wszystkie materace piankowe lub sprężynowe (kieszeniowe) zaleca się stelaż z 13 listwami. Ten rodzaj stelaża jest bardzo mocny i elastyczny. Listewki składają się z 13 solidnych listew połączonych materiałem. Ilość listewek wpływa również na nośność całego stelaża, im więcej listewek, tym lepiej stelaż dopasowuje się do obciążenia.

Obciążenie do 110 kg na osobę

Nosnost až 110 kg na osobuNajczęściej stosowanymi rodzajami są stelaże o maksymalnym obciążeniu 110 kg. Wykonane są z listew drewnianych lub listew, które wsuwa się w ramę łóżka. Ten rodzaj stelaża nadaje się do wszystkich rodzajów łóżek. Przeznaczone są dla mężczyzn i kobiet, ale także dla dzieci. Wysokiej jakości i solidny stelaż zapewni Ci spokojny sen.

Regulowana twardość: NIE

Nastavitelná tvrdost: NEKlasyczny stelaż bez regulacji sztywności jest wystarczająco mocny, aby stworzyć idealne podparcie dla całego kręgosłupa. Jest również elastyczny, co pozwala na odpowiednie rozłożenie ciężaru i przyjęcie prawidłowej pozycji ciała. Jeśli nie dokuczają Ci problemy z poruszaniem się czy częste bóle pleców po śnie, to stelaż z regulacją twardości nie jest koniecznością.

Stelaż odpowiedni dla kobiet i mężczyzn

Rošt vhodný pro mužeRošt vhodný pro ženyStelaże pod materac nie są podzielone na mniej lub bardziej odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn. W pewnym sensie jednak dostrzegamy pewien podział. Są one podzielone ze względu na wagę użytkownika, w tym przypadku możemy je dzielić na bardziej odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn. Stelaże mają różne obciążenia, najczęściej do wagi do 110 - 120 kg. Na nośność ma wpływ ilość listew, ich grubość i szerokość.

Polecane materace

Doporučené matracePod klasyczne stelaże listwowe polecamy materace kieszeniowe lub sprężynowe o wysokości minimum 15 cm lub materace lateksowe, wykonane z pianki zimnej lub pamięciowej lub z wkładką kokosową. Jeśli masz w domu klasyczny stelaż z listew, możemy polecić te same materace, co do stelaża rolowanego. Jeśli masz klasyczną wkładkę litą, pod nią idealnie sprawdzą się materace sprężynowe i kieszeniowe o minimalnej wysokości 15 cm lub materace z zimnej pianki o odpowiedniej porowatości materiału.

Bezpłatna wymiana listwy w przypadku pęknięcia

Bezplatná výměna laťky při prasknutíNie pozwól, aby materac uległ zniszczeniu z powodu pękniętej listwy w stelażu, która ma ostre krawędzie i może za chwilę uszkodzić materac lub jego pokrowiec. Nie musisz wyrzucać stelaża, jeśli jakaś listwa uległa pęknięciu. W przypadku złamania listwy gwarantujemy jej bezpłatną wymianę.

Jak wykonany jest stelaż?

Jak je rošt vyroben?Większość klasycznych stelaży jest wykonana z drewna, z częściami wykonanymi z żelaza lub tworzywa sztucznego. Jeżeli stelaż ma ramę, to w niej umocowane są poszczególne listwy. Rama i stelaż wykonane są z drewna. Natomiast listwy są sklejone z kilku warstw, dzięki czemu zyskują swoją elastyczność. Jeżeli stelaż nie posiada ramy, listwy są wykonane z drewna i połączone taśmą tekstylną. Do samej produkcji wykorzystywane są różne rodzaje drewna. Każdy ma swoje wyjątkowe najlepsze cechy.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Stelaże do łóżka
? Rozmiar: 80 x 160 cm
Ilość listew: 13
Nośność: 110 kg na osobę
Odpowiednie dla: Dzieci
Typ stelaża: Elastyczny

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: