Stelaż w metalowej ramie stałej 140 x 200 cm

738 zł 600 zł bez VAT
14 dni
Możliwości transportowe

Stelaż w solidnej ramie
Materiał: metal / drewno
Kolor: czarny / naturalny 
Wymiary (szer. x dł. x wys.): 140 x 200 x 4,5 cm
Stelaż składa się z 13 listew.

Nośność: 80 kg na każdą stronę łóżka

Stelaż jest odpowiedni do łóżka Michał 140 x 200 cm.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Szerokość stelaża 140 x 200 cm

Šířka roštu 140 x 200 cmIdealnie używamy jednego dużego stelaża do łóżka o wymiarach 140 x 200 cm. Jeśli łóżko wykorzystasz jako ogromne łóżko pojedyncze lub okazjonalnie łóżko małżeńskie, wybierz jeden duży stelaż. Stelaż przejmuje obciążenie materaca i rozkłada je na całej jego długości, najczęściej stosowany jest do niższych typów materacy. W przypadku wyższych materacy ciężar rozkłada się na wysokość materaca.

Stalowa rama

Kovový rámSolidna metalowa rama wyposażona jest w specjalne kieszenie, w które wpasowują się listwy. Ramy metalowe przeznaczone są głównie do stelaży listwowych typu ruszt, które są bardziej elastyczne niż klasyczne stelaże listwowe. Cały stelaż z ramą bardzo łatwo włożyć do ramy łóżka, a następnie umocować.

Stelaż listwowy typu ruszt

Lamelový roštstelaże listwowe typu ruszt są najbardziej odpowiednie do materacy piankowych. Ilość listew wpływa na wytrzymałość i dopasowanie do obciążenia. Im więcej listew posiada stelaż, tym lepiej reaguje na obciążenie i rozkłada je po całej powierzchni. Listewki wykonane są z drewna, buku lub świerku, które mocowane są do mocnych kieszeni. Niektóre stelaże posiadają podwójne listwy w miejscach o największym obciążeniu, np. w części lędźwiowej pleców.

Materiał lamelek

Materiál lamelNa rynku oferowany i sprzedawany jest duży asortyment stelaży z różnych gatunków drewna. Do produkcji listew do stelaży listwowych typu ruszt najczęściej wykorzystuje się drewno brzozowe lub bukowe lub tworzywa sztuczne. Natomiast listwy do stelaży listwowych litych wykonane są z drewna świerkowego lub sosnowego. Zawsze używane jest wysokiej jakości drewno z najmniejszą liczbą sęków i pęknięć.

Ilość lamelek: 13

Počet lamel: 13Stelaż z 13 lamelkami zalecany jest pod wszystkie materace piankowe lub sprężynowe (kieszeniowe). Ten typ stelaża jest bardzo wytrzymały i elastyczny. Lamelki wykonane są z 13 solidnych lamelek połączonych tkaniną. Ilość lamelek wpływa również na nośność całego stelaża, im więcej lamelek, tym lepiej stelaż potrafi dostosować się obciążeniu.

Regulowana twardość: NIE

Nastavitelná tvrdost: NEKlasyczny stelaż bez regulacji sztywności jest wystarczająco mocny, aby stworzyć idealne podparcie dla całego kręgosłupa. Jest również elastyczny, co pozwala na odpowiednie rozłożenie ciężaru i przyjęcie prawidłowej pozycji ciała. Jeśli nie dokuczają Ci problemy z poruszaniem się czy częste bóle pleców po śnie, to stelaż z regulacją twardości nie jest koniecznością.

Stelaż odpowiedni dla kobiet i mężczyzn

Rošt vhodný pro mužeRošt vhodný pro ženyStelaże pod materac nie są podzielone na mniej lub bardziej odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn. W pewnym sensie jednak dostrzegamy pewien podział. Są one podzielone ze względu na wagę użytkownika, w tym przypadku możemy je dzielić na bardziej odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn. Stelaże mają różne obciążenia, najczęściej do wagi do 110 - 120 kg. Na nośność ma wpływ ilość listew, ich grubość i szerokość.

Polecane materace

Doporučené matracePod klasyczne stelaże listwowe polecamy materace kieszeniowe lub sprężynowe o wysokości minimum 15 cm lub materace lateksowe, wykonane z pianki zimnej lub pamięciowej lub z wkładką kokosową. Jeśli masz w domu klasyczny stelaż z listew, możemy polecić te same materace, co do stelaża rolowanego. Jeśli masz klasyczną wkładkę litą, pod nią idealnie sprawdzą się materace sprężynowe i kieszeniowe o minimalnej wysokości 15 cm lub materace z zimnej pianki o odpowiedniej porowatości materiału.

Bezpłatna wymiana listwy w przypadku pęknięcia

Bezplatná výměna laťky při prasknutíNie pozwól, aby materac uległ zniszczeniu z powodu pękniętej listwy w stelażu, która ma ostre krawędzie i może za chwilę uszkodzić materac lub jego pokrowiec. Nie musisz wyrzucać stelaża, jeśli jakaś listwa uległa pęknięciu. W przypadku złamania listwy gwarantujemy jej bezpłatną wymianę.

Jak wykonany jest stelaż?

Jak je rošt vyroben?Większość klasycznych stelaży jest wykonana z drewna, z częściami wykonanymi z żelaza lub tworzywa sztucznego. Jeżeli stelaż ma ramę, to w niej umocowane są poszczególne listwy. Rama i stelaż wykonane są z drewna. Natomiast listwy są sklejone z kilku warstw, dzięki czemu zyskują swoją elastyczność. Jeżeli stelaż nie posiada ramy, listwy są wykonane z drewna i połączone taśmą tekstylną. Do samej produkcji wykorzystywane są różne rodzaje drewna. Każdy ma swoje wyjątkowe najlepsze cechy.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Stelaże do łóżka
? Rozmiar: 140 x 200 cm
Ilość listew: 13
Materiał ramy stelaża: Metal
Odpowiednie dla: Mężczyźni, Kobiety
Typ stelaża: Elastyczny

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: