Jak dbać o produkty

Jak suszyć prześcieradła
 

Zastanawiasz się, które prześcieradło można włożyć do suszarki, a które lepiej suszyć na zewnątrz? Dowiedz się, jak prawidłowo suszyć prześcieradła. Może popełniasz tylko drobny błąd, przez który prześcieradła nie wyglądają już jak nowe.

Jak suszyć prześcieradła

Do najczęstszych sposobów suszenia prześcieradeł należy suszenie w suszarce lub na suszarce do ubrań. Niezależnie od preferowanej metody, należy przestrzegać podstawowych zasad. Obie metody suszenia można oczywiście łączyć w zależności od pogody.

Suszenie prześcieradeł w suszarce

Większość materiałów używanych do produkcji prześcieradeł można suszyć w suszarce. Najlepiej jednak na programie do delikatnych tkanin przy niskich lub średnich temperaturach. Wysokie temperatury mogą uszkodzić prześcieradła i ogólnie powodują większe zużycie materiału. Po wypraniu prześcieradło należy wstrząsnąć, a następnie włożyć do suszarki.

Prześcieradła susz na niższych temperaturach i nie przeładowuj bębna suszarki. Do suszenia w suszarce dodaj specjalne piłeczki, które zmiękczają pranie, dzięki czemu prześcieradła pozostaną długo puszyste. Gdy program suszenia się zakończy, natychmiast wyjmij prześcieradła. Jeszcze ciepłe wygładź, dzięki czemu unikniesz prasowania, zwłaszcza w przypadku bawełnianych prześcieradeł.

Podstawowe zasady suszenia prześcieradeł w suszarce:

  1. Prześcieradła natychmiast po wypraniu wstrząśnij i włóż do suszarki.
  2. Użyj delikatnego programu suszenia przy niskiej temperaturze i obrotach.
  3. Nie przeładowuj bębna suszarki.
  4. Użyj piłeczek do suszarki.
  5. Natychmiast po wysuszeniu prześcieradła wstrząśnij i wygładź.
  6. Prześcieradła nie mogą być wilgotne.

TIP: Na piłeczki do suszarki możesz dodać kilka kropel olejku eterycznego, który nada praniu przyjemny zapach. Alternatywą są pachnące chusteczki.

Możliwość suszenia w suszarce w zależności od rodzaju prześcieradła:

Rodzaj prześcieradła Możliwość suszenia

Bawełniane prześcieradła

tak

Prześcieradła jersey

tak

Frotte prześcieradła

tak

Prześcieradła mikropolar

tak

Lniane prześcieradła

tak

Satynowe prześcieradła - sztuczne włókna

tak

Satynowe prześcieradła - bawełniane włókna

tak

Zawsze przestrzegaj temperatur zalecanych przez producenta na metce produktu.

Suszenie w suszarce

Susz zgodnie z zaleceniami producenta.

Można suszyć w suszarce

Nie można suszyć w suszarce

Suszenie w niskiej temperaturze

Suszenie w średniej temperaturze

Suszenie w wysokiej temperaturze

Suszenie na zimno

Podstawowe zasady suszenia prześcieradeł na suszarce:

  1. Prześcieradła natychmiast po wypraniu powieś na sznurku.
  2. Przed powieszeniem wstrząśnij nimi.
  3. Zawieś je na kilku sznurach do prania i rozciągnij.
  4. Do przymocowania użyj klamerek.
  5. Prześcieradła susz powoli w cieniu lub półcieniu.
  6. Po wysuszeniu wstrząśnij nimi i wygładź.

Suszenie prześcieradeł na suszarce

Klasyczne suszenie na suszarce również ma swoje zasady. Prześcieradła najlepiej suszyć w ciepłym i przewiewnym miejscu. Unikaj suszenia w łazience, która jest najbardziej wilgotnym pomieszczeniem w domu. Pranie może nasiąknąć wilgocią i zatęchnąć. Idealne są suszarnie, strychy lub ogród. Jeśli zdecydujesz się suszyć prześcieradła na zewnątrz, najlepiej w półcieniu lub cieniu. Bezpośrednie promienie słoneczne i promieniowanie UV mogą trwale uszkodzić włókna tkaniny.

Ważnym parametrem jest samo zawieszenie prześcieradła na sznurku. Zawieś je zawsze na kilku sznurach do prania. Tylko w ten sposób zapobiegniesz powstawaniu brzydkich zmarszczek. Klamerek nie umieszczaj bezpośrednio w rogach prześcieradła, ponieważ mogą one rozciągnąć tkaninę. Prześcieradła na suszarce dobrze rozciągnij, dzięki czemu możesz uniknąć prasowania. Po wyschnięciu wygładź je i złóż, ewentualnie wyprasuj.

TIP: Czy wiesz, że istnieją symbole do suszenia poza suszarką? Sprawdź metkę i zalecenia producenta.

Suszenie poza suszarką

Susz zgodnie z zaleceniami producenta.

Suszyć poziomo

Suszyć przez ociekanie

Suszyć zawieszone

Suszyć w cieniu

Suszyć poziomo w cieniu

Suszyć przez ociekanie w cieniu

Suszyć zawieszone w cieniu

Nie suszyć

Dokąd dalej?

Prześcieradła Jersey Prześcieradła Frotte Prześcieradła bawełniane
Jak wybielić ręczniki?
 

Regularne pranie ręczników powoduje zmianę ich pierwotnych kolorów, zwłaszcza tych jasnych. Nawet najskuteczniejszy detergent lub pranie w wysokiej temperaturze często nie radzą sobie z poszarzałymi ręcznikami. Wybiel swoje ręczniki za pomocą kilku sztuczek i odpowiedniej procedury prania.

Jak vybělit ručníky

Zwracaj szczególną uwagę na sam proces prania i staraj się zapobiegać przyczynom szarzenia ręczników. Pierz ręczniki w optymalnej temperaturze 40-60°C i zawsze sortuj je według kolorów. Staraj się sortować je na białe i kolorowe, aby jasne ręczniki nie stały się szare. Nigdy nie używaj płynu do płukania tkanin, spróbuj zastąpić go białym octem. Zobaczysz, że zdziała cuda.

Jeśli Twoje ręczniki są już szare i sprane, wypróbuj kilka prostych trików, aby je wybielić za pomocą produktów, które możesz znaleźć w domu. Biały ocet, cytryna, soda oczyszczona, sól lub nadtlenek są świetnymi pomocnikami. Istnieje wiele procedur z wykorzystaniem preparatów kuchennych, pokażemy Ci najskuteczniejsze z nich.

ručníky

Metoda naszych babć na wybielanie ręczników

Aby przygotować kąpiel dla zszarzałych ręczników, będziesz potrzebować sody oczyszczonej, łyżki soli kuchennej, 10% białego octu, nadtlenku wodoru i gorącej wody.

  1. Wymieszaj 300 ml białego octu z 500 ml gorącej wody.
  2. Dodaj 150 g sody oczyszczonej, łyżkę stołową soli i 1,5 łyżki stołowej nadtlenku wodoru.
  3. Dokładnie wymieszajpowstały roztwór.
  4. Umieść w nim ręczniki i pozostaw na noc..
  5. Następnego dnia wypierz w detergencie w żelu.
  6. Zastąp płyn do płukania tkanin 10% białym octem.
  7. Dokładnie wysusz.

Nie inaczej będzie z mniej znanymi produktami, które brzmią jak czarna magia, ale będą bardzo pomocne w wybielaniu ręczników. Wypróbuj moc nadwęglanu sodu lub tetraboranu sodu znanego również jako boraks. Oba produkty są łatwo dostępne w drogeriach lub aptekach.

Wybielanie ręczników nadwęglanem sodu

Nadwęglan sodu to ekologiczny wybielacz, który może być stosowany w każdym gospodarstwie domowym. To wyjątkowy pomocnik w praniu. W ciepłej wodzie rozpada się na sód i nadtlenek wodoru, dwie substancje, które razem usuwają plamy i wybielają ręczniki. Mocno zszarzałe ręczniki należy pozostawić w roztworze na noc. Nadwęglanu można używać regularnie raz w miesiącu podczas prania ręczników.

  1. Przygotuj roztwór gorącej wody i nadwęglanu sodu. Użyj 1 do 2 łyżeczek proszku na 1 litr wody.
  2. Umieść ręczniki w roztworze i pozostaw na noc.
  3. Następnego dnia wypierz je w temperaturze 60°C z dodatkiem 2 łyżek nadwęglanu sodu, aby zastąpić proszek do prania.

Wybielanie ręczników tetraboranem sodu

Tetraboran sodu lub boraks to związek boru i sodu. Jego nazwa pochodzi od słowa buraq, które oznacza biały. W domu pomaga wybielać pranie, zmiękcza wodę i świetnie usuwa nieprzyjemne zapachy. Może być stosowany regularnie podczas prania, aby zapobiec szarzeniu ręczników. Dodaj łyżeczkę boraksu do bębna pralki. W przypadku silnych zabrudzeń przygotuj roztwór i pozostaw go na noc.

  1. Przygotuj roztwór z gorącej wody i boraksu. Użyj 1 łyżeczki proszku na 1 litr wody.
  2. Umieść ręczniki w roztworze i pozostaw na noc..
  3. Następnego dnia wypierz w temperaturze 60 °C.

POMYSŁ na własny proszek wybielający:
Wymieszaj równe części boraksu, sody oczyszczonej i płatków mydlanych z połową ilości kwasu cytrynowego i nadwęglanu sodu. Po dokładnym wymieszaniu otrzymasz wybielający detergent do ręczników i innej bielizny.

Dokąd dalej?

Ręczniki Ręczniki kąpielowe Ręczniki Maxi
Jak sładać ręczniki?
 

Prawidłowo złożony ręcznik pozostanie świeży przez długi czas a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca w szafie. Być może popełniasz jeden poważny błąd przy składaniu, który sprawia, że ręczniki nieprzyjemnie pachną. Niewielka zmiana rutyny może cię mile zaskoczyć. Poznaj sprawdzone porady dotyczące składania ręczników.

Klasyczne składanie ręczników w stos, jak wszyscy wiemy, ma wiele wad. Ręczniki w stosie są bardzo mało przejrzyste w szafie i często używa się tylko kilka ręczników z góry.

Ręczniki na dole półki lub szuflady szybko zaczynają nieprzyjemnie pachnieć i szybko tracą swoją pierwotną świeżość z powodu nacisku innych ręczników. Jeśli nie chcesz rezygnować z klasycznego składania, wybierz otwarte przestrzenie, takie jak wysoka półka w szafie, a nie szufladę. Czyste ręczniki wyjmuj z dołu, a wyprane składaj na górze stosu.

Wady składania ręczników w klasyczny stos:

  1. Brak przejrzystości.
  2. Szybka utrata świeżości z powodu nacisku innych ręczników.
  3. Zmienianie tylko kilku ręczników z wierzchu.

Wypróbuj nowe i sprawdzone sposoby składania ręczników, które pozwolą zachować ich świeżość i zapach przez długi czas. Dodatkowo, kompaktowe składanie ręczników oszczędza miejsce w szafie. Przed złożeniem ręczniki muszą być wystarczająco suche, aby uniknąć typowego nieprzyjemnego zapachu. Jeśli chcesz utrzymać ręczniki w idealnym porządku, posortuj je według kolorów.

Ręcznik złożony w rolkę

Sprytna sztuczka zainspirowana hotelami i pensjonatami. Zwiń ręczniki w zgrabną rolkę, która zajmi mniej miejsca w szafie i sprawi, że ręczniki będą dłużej świeże i puszyste. Powietrze może swobodnie przepływać między rolkami i nie powstają nieprzyjemne zapachy.

Ponadto nie trzeba już grzebać w szafie w poszukiwaniu konkretnego ręcznika. Ten rodzaj składania zapewnia wysoką przejrzystość. Zwinięty rulon jest mocny, więc nie musisz się martwić, że sam się rozwinie.

Składanie ręczników w rolkę w kilku krokach:

  1. Połóż ręcznik dłuższą stroną do siebie na stabilnej powierzchni.
  2. Złóż jeden koniec do środka ręcznika.
  3. Następnie złóż cały ręcznik na pół od siebie.
  4. Odwróć złożony ręcznik na lewą stronę.
  5. Rozpocznij zwijanie ręcznika od strony, gdzie końcówka nie jest złożona.
  6. Luźny koniec można wsunąć w rolkę lub pozostawić luźny.

Ręcznik złożony w paczuszkę

Kolejną sprawdzoną metodą składania ręczników jest opcja paczuszki. Z tym stylem składania ręczników można spotkać się również w hotelach, gdzie doskonale wiedzą jak zachować ich miękkość i puszystość przez długi czas.

Ręczniki złożone w ten sposób wyglądają pięknie i są łatwe w przechowywaniu. Jest to alternatywa dla klasycznego składania w stos. W tym przypadku nie zalecamy układania ręczników w stosy, ale składanie ich obok siebie. Idealne na przykład do szuflad.

Składanie ręczników w wiązkę w kilku krokach:

  1. Połóż ręcznik dłuższą stroną do siebie na stabilnej powierzchni.
  2. Złóż ręcznik na pół krótszą stroną.
  3. Złóż go ponownie na pół krótszą stroną skierowaną w przeciwną stronę niż w poprzednim kroku. Powstanie wąski pasek.
  4. Optycznie podziel ręcznik na 3 części i złóż je na jedną trzecią.
  5. Na koniec wsuń ostatnią trzecią część pod jedną warstwę złożonego ręcznika.

Dokąd dalej?

Ręczniki Ręczniki kąpielowe Ręczniki Maxi
Jak zmiękczyć ręczniki?
 

Nawet stare ręczniki mogą być miękkie i przyjemne w dotyku. Zapewnij swoim ręcznikom dodatkową pielęgnację, a odwdzięczą Ci się długą żywotnością, zachowując swoją pierwotną miękkość. Czasami wystarczy tylko dostosować lub wprowadzić proste czynności do ich prania lub suszenia. Upewnij się, że Twoja rutyna pielęgnacji ręczników jest właściwa.

Aby ręczniki były miękkie i puszyste, należy wprowadzić kilka podstawowych zasad do rutynowej pielęgnacji. Najważniejszą zasadą utrzymania miękkości jest pranie bez użycia płynu do płukania tkanin.

Skleja on poszczególne pętelki tkaniny i sprawia, że jest ona bardzo twarda w dotyku. Pierz ręczniki w optymalnej temperaturze 40-60°C zgodnie z zaleceniami producenta.

Przed praniem posortuj ręczniki według kolorów, używaj detergentów w żelu i nie przepełniaj bębna pralki. Zapobiegnie to stwardnieniu i zmniejszeniu chłonności.

Podstawowe zasady zapobiegania twardnieniu ręczników:

  1. Nie używajpłynu do zmiękczania tkanin.
  2. Pierz w temperaturze 40-60°C zgodnie z zaleceniami producenta.
  3. Sortuj ręczniki według kolorów.
  4. Używaj detergentów w żelu.
  5. Nie przepełniaj bębna pralki.
  6. Nie susz w wysokiej temperaturze ani w bezpośrednim świetle słonecznym.
  7. Używaj specjalnych kul suszącychw suszarce.

A co ze starymi ręcznikami?

Przywrócenie starym ręcznikom ich pierwotnej miękkości nie musi być trudne. Namocz ręczniki w roztworze octu przed wypraniem ich w pralce automatycznej. Utrzymuj stężenie 150 ml białego octu na 1 litr letniej wody.

Pozostaw na około 60 minut a następnie spłucz czystą wodą i wypierz w pralce. Biały ocet można dodawać regularnie 2 razy w miesiącu w celu zastąpienia płynu do płukania tkanin. Wlej około 50 - 100 mldo szuflady na płyn do płukania tkanin. Na koniec wysusz ręczniki w suszarce bębnowej lub na suszarce.

Ocet znajduje szerokie zastosowanie w całym gospodarstwie domowym podczas sprzątania. Aby zmiękczyć ręczniki, sięgnij po biały ocet o stężeniu 10%.

Ocet usuniewszelkie pozostałości detergentu lub płynu do zmiękczania tkanin, które gromadzą się na ręcznikach podczas prania. Ponadto usuwa on nieprzyjemne zapachy z tkanin.

Podstawowe zasady zmiękczania twardych ręczników:

  1. Mocz ręczniki w roztworze wody i białego octuprzez 60 min.
  2. Zachowaj proporcje 150 ml octu na 1 litr letniej wody.
  3. Zastąppłyn do płukania tkanin białym octem, najlepiej dwa razy w miesiącu.
  4. Susz zawsze w niższej temperaturze i nie w bezpośrednim świetle słonecznym.

Dokąd dalej?

Ręczniki Ręczniki kąpielowe Ręczniki Maxi
Jak suszyć ręczniki?
 

Aby zachować puszystość i miękkość ręczników, nie można zapominać o prawidłowej procedurze suszenia. Niezależnie od tego, czy suszysz ręczniki w suszarce bębnowej, czy na zwykłej suszarce, istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać. Nawet niewielka zmiana w procesie suszenia może być miłą niespodzianką.

Aby utrzymać wysoki poziom higieny, nie wolno zapominać o wystarczającym wysuszeniu ręczników. W niedostatecznie wysuszonych ręcznikach namnażają się niepożądane bakterie i mikroorganizmy. Ponadto, po pewnym czasie spędzonym w szafie zaczynają one nieprzyjemnie pachnieć. Czas suszenia zależy od materiału, ale także od temperatury i wilgotności otoczenia.

Suszenie ręczników w suszarce

Ręczniki należy umieścić w suszarcenatychmiast po praniu. Długie przerwy między praniem a suszeniem nie są korzystne ze względu na rozwój bakterii i pleśni. Bębna suszarki nie przepełniaj, zawsze utrzymuj wagę zgodną z programem suszenia. Wybierz program z niższą temperaturą i niską prędkością, na przykład delikatne pranie, aby uniknąć uszkodzenia włókien. Aby zapewnić dokładne suszenie, można użyć specjalnych kulek do suszarki, które sprawią, że pranie będzie puszyste.

Optymalna temperatura prania kolorowych i białych ręczników wynosi 60°C. Niektóre tkaniny w jasnych kolorach można prać w temperaturze do 90 °C. Do delikatnego prania ręczników zalecamy detergenty w żelu, które łatwiej rozpuszczają się i wypłukują z poszczególnych włókien. Nie używaj płynu do zmiękczania tkanin, który powoduje sklejanie się pętli ręcznika. To samo dotyczy prasowania. Wysoka temperatura spłaszcza i uszkadza pętelki. Z tego powodu nigdy nie uzyskasz puszystego efektu i zmniejszysz chłonność.

Płyn do płukania tkanin można zastąpić specjalnymi środkami dezynfekującymi do prania które sprawiają, że ręczniki ładnie pachną i zachowują jakość materiału.

Podstawowe zasady suszenia ręczników w suszarce:

  1. Umieść ręczniki w suszarce natychmiast po praniu.
  2. Używaj delikatnego programu suszenia z niższą temperaturą i prędkością.
  3. Nie przepełniaj bębna suszarki.
  4. Używaj detergentów w żelu.
  5. Używaj kulek do suszenia i chusteczek zapachowych.
  6. Strzep i złóż ręczniki natychmiast po wysuszeniu.
  7. Ręczniki nie mogą być wilgotne!

Suszenie ręczników na suszarce na zewnątrz

Używamy suszenia na zewnątrz na suszarce szczególnie w cieplejszych miesiącach. Możesz być zaskoczony, że Twoje pranie doskonale wyschnie również w v mroźne dni.

Parametr wilgotności zewnętrznej jest ważny, im niższa wilgotność, tym lepiej dla suszenia ręcznika. Przed rozwieszeniem ręcznika należy nim odpowiednio potrząsnąć. Ręczniki można przymocować do sznurka za pomocą klamerek. Zalecamy korzystanie z nich podczas wietrznej pogody.

Ręczniki najlepiej suszyć wolniej w umiarkowanym cieniu. Bezpośrednie światło słoneczne może uszkodzić włókna i kolory tkaniny. Suszenie ręczników na świeżym powietrzu ma wiele zalet, takich jak świeżość, miękkość i przyjemny zapach.

Podstawowe zasady suszenia ręczników na suszarce na zewnątrz:

  1. Rozwieś ręczniki na lince natychmiast po praniu.
  2. Wstrząśnij ręcznikami przed ich rozwieszeniem.
  3. Powiesić jeden ręcznik obok drugiego.
  4. Użyj klamerek, aby zamocować jeden ręcznik na raz.
  5. Susz ręczniki powoli w cieniu.
  6. Po wyschnięciu strzep i złóż.

Suszenie ręczników na suszarce wewnątrz

Należy zapobiegać długiemu suszeniu ręczników po wzięciu prysznica. Generalnie nie zaleca się suszenia ręczników na grzejnikach i innych elementach grzewczych. Bezpośredni kontakt z ciepłem może uszkodzić włókna tkaniny, które nieodwracalnie stwardnieją i stracą swoją chłonność.

Natychmiast po wzięciu prysznica należy powiesić ręcznik w dobrze wentylowanym miejscu z delikatnym przepływem powietrza. Ręczniki nie mogą być przechowywane mokre przez długi czas, ponieważ stają się pożywką dla wyżej wymienionych mikroorganizmów i bakterii. Jeśli ręczniki nie wyschną wystarczająco, należy wymienić je na czyste. Nieprzyjemny zapach oznacza, że ręcznik nie wysechł prawidłowo, a bakterie i pleśń namnożyły się. Nie używaj ręcznika w tym momencie.

Podstawowe zasady suszenia ręczników na suszarce w pomieszczeniach:

  1.  Rozwieś ręczniki na suszarce natychmiast po praniu.
  2. Rozwieszaj je w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
  3. Nie susz ręczników na grzejnikach.
  4. Nie pozostawiaj mokrych ręczników przez dłuższy czas - mogą nieprzyjemnie pachnieć.

Należy zawsze przestrzegać symboli umieszczonych na produkcie

Suszyć zgodnie z zaleceniami producenta.

Suszenie w dowolnej temperaturze

Suszenie w niskiej temperaturze

Suszenie w normalnej temperaturze

Delikatne suszenie

Bardzo delikatne suszenie

Nie suszyć

Suszenie przez ociekanie

Suszenie w poziomie

Suszenie w zawieszeniu

Dokąd dalej?

Ręczniki Ręczniki kąpielowe Ręczniki Maxi
Jak prać ręczniki?
 

Chociaż w dzisiejszych czasach każdy może prać w pralce automatycznej, może nie przestrzegać podstawowych zasad, które zapewniają miękkość i gładkość ręczników. Nawet niewielka zmiana w rutynie prania ręczników może Cię mile zaskoczyć. Upewnij się, że pierzesz ręczniki prawidłowo.

Aby zachować maksymalną higienę, podczas prania ręczników należy przestrzegać kilku zasad. W przypadku nieprawidłowego prania, bakterie i pleśnie znacznie się namnażają, co ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Bakterie z ręczników mogą następnie dostać się do wrażliwych obszarów ciała, takich jak spojówka oczu lub różne otarcia na skórze i powodować stany zapalne.

Zawsze pierz ręczniki osobno i sortuj je według kolorów. Unikaj kontaktu z brudną odzieżą, zwłaszcza bielizną. Może ona być siedliskiem różnego rodzaju bakterii i zarazków. Nie przepełniaj bębna pralki, przestrzegaj maksymalnej pojemności bębna danej pralki. Najbardziej odpowiednim programem prania jest program do prania tkanin bawełnianychlub higienicznych.

Optymalna temperatura prania kolorowych i białych ręczników wynosi 60°C. Niektóre jasne tkaniny można prać w temperaturze do 95°C Do delikatnego prania ręczników zalecamy detergenty w żelu, które łatwiej rozpuszczają i wypłukują poszczególne włókna. Nie używaj płynu do zmiękczania tkanin, który powoduje sklejanie się pętli ręcznika. To samo dotyczy prasowania. Wysoka temperatura spłaszcza i uszkadza pętelki. Z tego powodu nigdy nie uzyskasz puszystego efektu i zmniejszysz chłonność.

Płyn do płukania tkanin można zastąpić specjalnymi środkami dezynfekującymi do prania, które sprawiają, że ręczniki ładnie pachną i zachowują jakość materiału. 

Podstawowe zasady prania ręczników:

  1. Posortuj ręczniki według kolorów.
  2. Pierz je oddzielnie, bez innych rzeczy do prania.
  3. Ustaw minimalną temperaturę 60 °C.
  4. Używaj detergentów w żelu.
  5. Nie używaj płynu do zmiękczania tkanin.
  6. Nie prasuj.
  7. Calkowicie wysusz. 

Temperatura prania ręczników w zależności od materiału:

Materiał ręcznika Temperatura prania ręcznika

100 % bawełna

60 - 95 °C

100 % mikrofibra

30 - 40 °C

100 % poliester

60 °C

100 % włókno bambusowe

40 °C

włókno bambusowe z bawełną

60 °C

poliester z bawełną

30 - 40 °C

Należy zawsze przestrzegać temperatur zalecanych przez producenta na etykiecie produktu.

Dokąd dalej?

Ręczniki Ręczniki kąpielowe Ręczniki Maxi