Jak dbać o produkty

Jak zmiękczyć ręczniki?
 

Nawet stare ręczniki mogą być miękkie i przyjemne w dotyku. Zapewnij swoim ręcznikom dodatkową pielęgnację, a odwdzięczą Ci się długą żywotnością, zachowując swoją pierwotną miękkość. Czasami wystarczy tylko dostosować lub wprowadzić proste czynności do ich prania lub suszenia. Upewnij się, że Twoja rutyna pielęgnacji ręczników jest właściwa.

Aby ręczniki były miękkie i puszyste, należy wprowadzić kilka podstawowych zasad do rutynowej pielęgnacji. Najważniejszą zasadą utrzymania miękkości jest pranie bez użycia płynu do płukania tkanin.

Skleja on poszczególne pętelki tkaniny i sprawia, że jest ona bardzo twarda w dotyku. Pierz ręczniki w optymalnej temperaturze 40-60°C zgodnie z zaleceniami producenta.

Przed praniem posortuj ręczniki według kolorów, używaj detergentów w żelu i nie przepełniaj bębna pralki. Zapobiegnie to stwardnieniu i zmniejszeniu chłonności.

Podstawowe zasady zapobiegania twardnieniu ręczników:

 1. Nie używajpłynu do zmiękczania tkanin.
 2. Pierz w temperaturze 40-60°C zgodnie z zaleceniami producenta.
 3. Sortuj ręczniki według kolorów.
 4. Używaj detergentów w żelu.
 5. Nie przepełniaj bębna pralki.
 6. Nie susz w wysokiej temperaturze ani w bezpośrednim świetle słonecznym.
 7. Używaj specjalnych kul suszącychw suszarce.

A co ze starymi ręcznikami?

Przywrócenie starym ręcznikom ich pierwotnej miękkości nie musi być trudne. Namocz ręczniki w roztworze octu przed wypraniem ich w pralce automatycznej. Utrzymuj stężenie 150 ml białego octu na 1 litr letniej wody.

Pozostaw na około 60 minut a następnie spłucz czystą wodą i wypierz w pralce. Biały ocet można dodawać regularnie 2 razy w miesiącu w celu zastąpienia płynu do płukania tkanin. Wlej około 50 - 100 mldo szuflady na płyn do płukania tkanin. Na koniec wysusz ręczniki w suszarce bębnowej lub na suszarce.

Ocet znajduje szerokie zastosowanie w całym gospodarstwie domowym podczas sprzątania. Aby zmiękczyć ręczniki, sięgnij po biały ocet o stężeniu 10%.

Ocet usuniewszelkie pozostałości detergentu lub płynu do zmiękczania tkanin, które gromadzą się na ręcznikach podczas prania. Ponadto usuwa on nieprzyjemne zapachy z tkanin.

Podstawowe zasady zmiękczania twardych ręczników:

 1. Mocz ręczniki w roztworze wody i białego octuprzez 60 min.
 2. Zachowaj proporcje 150 ml octu na 1 litr letniej wody.
 3. Zastąppłyn do płukania tkanin białym octem, najlepiej dwa razy w miesiącu.
 4. Susz zawsze w niższej temperaturze i nie w bezpośrednim świetle słonecznym.

Dokąd dalej?

Ręczniki Ręczniki kąpielowe Ręczniki Maxi
Jak suszyć ręczniki?
 

Aby zachować puszystość i miękkość ręczników, nie można zapominać o prawidłowej procedurze suszenia. Niezależnie od tego, czy suszysz ręczniki w suszarce bębnowej, czy na zwykłej suszarce, istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać. Nawet niewielka zmiana w procesie suszenia może być miłą niespodzianką.

Aby utrzymać wysoki poziom higieny, nie wolno zapominać o wystarczającym wysuszeniu ręczników. W niedostatecznie wysuszonych ręcznikach namnażają się niepożądane bakterie i mikroorganizmy. Ponadto, po pewnym czasie spędzonym w szafie zaczynają one nieprzyjemnie pachnieć. Czas suszenia zależy od materiału, ale także od temperatury i wilgotności otoczenia.

Suszenie ręczników w suszarce

Ręczniki należy umieścić w suszarcenatychmiast po praniu. Długie przerwy między praniem a suszeniem nie są korzystne ze względu na rozwój bakterii i pleśni. Bębna suszarki nie przepełniaj, zawsze utrzymuj wagę zgodną z programem suszenia. Wybierz program z niższą temperaturą i niską prędkością, na przykład delikatne pranie, aby uniknąć uszkodzenia włókien. Aby zapewnić dokładne suszenie, można użyć specjalnych kulek do suszarki, które sprawią, że pranie będzie puszyste.

Optymalna temperatura prania kolorowych i białych ręczników wynosi 60°C. Niektóre tkaniny w jasnych kolorach można prać w temperaturze do 90 °C. Do delikatnego prania ręczników zalecamy detergenty w żelu, które łatwiej rozpuszczają się i wypłukują z poszczególnych włókien. Nie używaj płynu do zmiękczania tkanin, który powoduje sklejanie się pętli ręcznika. To samo dotyczy prasowania. Wysoka temperatura spłaszcza i uszkadza pętelki. Z tego powodu nigdy nie uzyskasz puszystego efektu i zmniejszysz chłonność.

Płyn do płukania tkanin można zastąpić specjalnymi środkami dezynfekującymi do prania które sprawiają, że ręczniki ładnie pachną i zachowują jakość materiału.

Podstawowe zasady suszenia ręczników w suszarce:

 1. Umieść ręczniki w suszarce natychmiast po praniu.
 2. Używaj delikatnego programu suszenia z niższą temperaturą i prędkością.
 3. Nie przepełniaj bębna suszarki.
 4. Używaj detergentów w żelu.
 5. Używaj kulek do suszenia i chusteczek zapachowych.
 6. Strzep i złóż ręczniki natychmiast po wysuszeniu.
 7. Ręczniki nie mogą być wilgotne!

Suszenie ręczników na suszarce na zewnątrz

Używamy suszenia na zewnątrz na suszarce szczególnie w cieplejszych miesiącach. Możesz być zaskoczony, że Twoje pranie doskonale wyschnie również w v mroźne dni.

Parametr wilgotności zewnętrznej jest ważny, im niższa wilgotność, tym lepiej dla suszenia ręcznika. Przed rozwieszeniem ręcznika należy nim odpowiednio potrząsnąć. Ręczniki można przymocować do sznurka za pomocą klamerek. Zalecamy korzystanie z nich podczas wietrznej pogody.

Ręczniki najlepiej suszyć wolniej w umiarkowanym cieniu. Bezpośrednie światło słoneczne może uszkodzić włókna i kolory tkaniny. Suszenie ręczników na świeżym powietrzu ma wiele zalet, takich jak świeżość, miękkość i przyjemny zapach.

Podstawowe zasady suszenia ręczników na suszarce na zewnątrz:

 1. Rozwieś ręczniki na lince natychmiast po praniu.
 2. Wstrząśnij ręcznikami przed ich rozwieszeniem.
 3. Powiesić jeden ręcznik obok drugiego.
 4. Użyj klamerek, aby zamocować jeden ręcznik na raz.
 5. Susz ręczniki powoli w cieniu.
 6. Po wyschnięciu strzep i złóż.

Suszenie ręczników na suszarce wewnątrz

Należy zapobiegać długiemu suszeniu ręczników po wzięciu prysznica. Generalnie nie zaleca się suszenia ręczników na grzejnikach i innych elementach grzewczych. Bezpośredni kontakt z ciepłem może uszkodzić włókna tkaniny, które nieodwracalnie stwardnieją i stracą swoją chłonność.

Natychmiast po wzięciu prysznica należy powiesić ręcznik w dobrze wentylowanym miejscu z delikatnym przepływem powietrza. Ręczniki nie mogą być przechowywane mokre przez długi czas, ponieważ stają się pożywką dla wyżej wymienionych mikroorganizmów i bakterii. Jeśli ręczniki nie wyschną wystarczająco, należy wymienić je na czyste. Nieprzyjemny zapach oznacza, że ręcznik nie wysechł prawidłowo, a bakterie i pleśń namnożyły się. Nie używaj ręcznika w tym momencie.

Podstawowe zasady suszenia ręczników na suszarce w pomieszczeniach:

 1.  Rozwieś ręczniki na suszarce natychmiast po praniu.
 2. Rozwieszaj je w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
 3. Nie susz ręczników na grzejnikach.
 4. Nie pozostawiaj mokrych ręczników przez dłuższy czas - mogą nieprzyjemnie pachnieć.

Należy zawsze przestrzegać symboli umieszczonych na produkcie

Suszyć zgodnie z zaleceniami producenta.

Suszenie w dowolnej temperaturze

Suszenie w niskiej temperaturze

Suszenie w normalnej temperaturze

Delikatne suszenie

Bardzo delikatne suszenie

Nie suszyć

Suszenie przez ociekanie

Suszenie w poziomie

Suszenie w zawieszeniu

Dokąd dalej?

Ręczniki Ręczniki kąpielowe Ręczniki Maxi
Jak prać ręczniki?
 

Chociaż w dzisiejszych czasach każdy może prać w pralce automatycznej, może nie przestrzegać podstawowych zasad, które zapewniają miękkość i gładkość ręczników. Nawet niewielka zmiana w rutynie prania ręczników może Cię mile zaskoczyć. Upewnij się, że pierzesz ręczniki prawidłowo.

Aby zachować maksymalną higienę, podczas prania ręczników należy przestrzegać kilku zasad. W przypadku nieprawidłowego prania, bakterie i pleśnie znacznie się namnażają, co ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Bakterie z ręczników mogą następnie dostać się do wrażliwych obszarów ciała, takich jak spojówka oczu lub różne otarcia na skórze i powodować stany zapalne.

Zawsze pierz ręczniki osobno i sortuj je według kolorów. Unikaj kontaktu z brudną odzieżą, zwłaszcza bielizną. Może ona być siedliskiem różnego rodzaju bakterii i zarazków. Nie przepełniaj bębna pralki, przestrzegaj maksymalnej pojemności bębna danej pralki. Najbardziej odpowiednim programem prania jest program do prania tkanin bawełnianychlub higienicznych.

Optymalna temperatura prania kolorowych i białych ręczników wynosi 60°C. Niektóre jasne tkaniny można prać w temperaturze do 95°C Do delikatnego prania ręczników zalecamy detergenty w żelu, które łatwiej rozpuszczają i wypłukują poszczególne włókna. Nie używaj płynu do zmiękczania tkanin, który powoduje sklejanie się pętli ręcznika. To samo dotyczy prasowania. Wysoka temperatura spłaszcza i uszkadza pętelki. Z tego powodu nigdy nie uzyskasz puszystego efektu i zmniejszysz chłonność.

Płyn do płukania tkanin można zastąpić specjalnymi środkami dezynfekującymi do prania, które sprawiają, że ręczniki ładnie pachną i zachowują jakość materiału. 

Podstawowe zasady prania ręczników:

 1. Posortuj ręczniki według kolorów.
 2. Pierz je oddzielnie, bez innych rzeczy do prania.
 3. Ustaw minimalną temperaturę 60 °C.
 4. Używaj detergentów w żelu.
 5. Nie używaj płynu do zmiękczania tkanin.
 6. Nie prasuj.
 7. Calkowicie wysusz. 

Temperatura prania ręczników w zależności od materiału:

Materiał ręcznika Temperatura prania ręcznika

100 % bawełna

60 - 95 °C

100 % mikrofibra

30 - 40 °C

100 % poliester

60 °C

100 % włókno bambusowe

40 °C

włókno bambusowe z bawełną

60 °C

poliester z bawełną

30 - 40 °C

Należy zawsze przestrzegać temperatur zalecanych przez producenta na etykiecie produktu.

Dokąd dalej?

Ręczniki Ręczniki kąpielowe Ręczniki Maxi