Jak zmiękczyć ręczniki?

 

Nawet stare ręczniki mogą być miękkie i przyjemne w dotyku. Zapewnij swoim ręcznikom dodatkową pielęgnację, a odwdzięczą Ci się długą żywotnością, zachowując swoją pierwotną miękkość. Czasami wystarczy tylko dostosować lub wprowadzić proste czynności do ich prania lub suszenia. Upewnij się, że Twoja rutyna pielęgnacji ręczników jest właściwa.

Aby ręczniki były miękkie i puszyste, należy wprowadzić kilka podstawowych zasad do rutynowej pielęgnacji. Najważniejszą zasadą utrzymania miękkości jest pranie bez użycia płynu do płukania tkanin.

Skleja on poszczególne pętelki tkaniny i sprawia, że jest ona bardzo twarda w dotyku. Pierz ręczniki w optymalnej temperaturze 40-60°C zgodnie z zaleceniami producenta.

Przed praniem posortuj ręczniki według kolorów, używaj detergentów w żelu i nie przepełniaj bębna pralki. Zapobiegnie to stwardnieniu i zmniejszeniu chłonności.

Podstawowe zasady zapobiegania twardnieniu ręczników:

 1. Nie używajpłynu do zmiękczania tkanin.
 2. Pierz w temperaturze 40-60°C zgodnie z zaleceniami producenta.
 3. Sortuj ręczniki według kolorów.
 4. Używaj detergentów w żelu.
 5. Nie przepełniaj bębna pralki.
 6. Nie susz w wysokiej temperaturze ani w bezpośrednim świetle słonecznym.
 7. Używaj specjalnych kul suszącychw suszarce.

A co ze starymi ręcznikami?

Przywrócenie starym ręcznikom ich pierwotnej miękkości nie musi być trudne. Namocz ręczniki w roztworze octu przed wypraniem ich w pralce automatycznej. Utrzymuj stężenie 150 ml białego octu na 1 litr letniej wody.

Pozostaw na około 60 minut a następnie spłucz czystą wodą i wypierz w pralce. Biały ocet można dodawać regularnie 2 razy w miesiącu w celu zastąpienia płynu do płukania tkanin. Wlej około 50 - 100 mldo szuflady na płyn do płukania tkanin. Na koniec wysusz ręczniki w suszarce bębnowej lub na suszarce.

Ocet znajduje szerokie zastosowanie w całym gospodarstwie domowym podczas sprzątania. Aby zmiękczyć ręczniki, sięgnij po biały ocet o stężeniu 10%.

Ocet usuniewszelkie pozostałości detergentu lub płynu do zmiękczania tkanin, które gromadzą się na ręcznikach podczas prania. Ponadto usuwa on nieprzyjemne zapachy z tkanin.

Podstawowe zasady zmiękczania twardych ręczników:

 1. Mocz ręczniki w roztworze wody i białego octuprzez 60 min.
 2. Zachowaj proporcje 150 ml octu na 1 litr letniej wody.
 3. Zastąppłyn do płukania tkanin białym octem, najlepiej dwa razy w miesiącu.
 4. Susz zawsze w niższej temperaturze i nie w bezpośrednim świetle słonecznym.

Dokąd dalej?

Ręczniki Ręczniki kąpielowe Ręczniki Maxi