Jak sładać ręczniki?

 

Prawidłowo złożony ręcznik pozostanie świeży przez długi czas a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca w szafie. Być może popełniasz jeden poważny błąd przy składaniu, który sprawia, że ręczniki nieprzyjemnie pachną. Niewielka zmiana rutyny może cię mile zaskoczyć. Poznaj sprawdzone porady dotyczące składania ręczników.

Klasyczne składanie ręczników w stos, jak wszyscy wiemy, ma wiele wad. Ręczniki w stosie są bardzo mało przejrzyste w szafie i często używa się tylko kilka ręczników z góry.

Ręczniki na dole półki lub szuflady szybko zaczynają nieprzyjemnie pachnieć i szybko tracą swoją pierwotną świeżość z powodu nacisku innych ręczników. Jeśli nie chcesz rezygnować z klasycznego składania, wybierz otwarte przestrzenie, takie jak wysoka półka w szafie, a nie szufladę. Czyste ręczniki wyjmuj z dołu, a wyprane składaj na górze stosu.

Wady składania ręczników w klasyczny stos:

 1. Brak przejrzystości.
 2. Szybka utrata świeżości z powodu nacisku innych ręczników.
 3. Zmienianie tylko kilku ręczników z wierzchu.

Wypróbuj nowe i sprawdzone sposoby składania ręczników, które pozwolą zachować ich świeżość i zapach przez długi czas. Dodatkowo, kompaktowe składanie ręczników oszczędza miejsce w szafie. Przed złożeniem ręczniki muszą być wystarczająco suche, aby uniknąć typowego nieprzyjemnego zapachu. Jeśli chcesz utrzymać ręczniki w idealnym porządku, posortuj je według kolorów.

Ręcznik złożony w rolkę

Sprytna sztuczka zainspirowana hotelami i pensjonatami. Zwiń ręczniki w zgrabną rolkę, która zajmi mniej miejsca w szafie i sprawi, że ręczniki będą dłużej świeże i puszyste. Powietrze może swobodnie przepływać między rolkami i nie powstają nieprzyjemne zapachy.

Ponadto nie trzeba już grzebać w szafie w poszukiwaniu konkretnego ręcznika. Ten rodzaj składania zapewnia wysoką przejrzystość. Zwinięty rulon jest mocny, więc nie musisz się martwić, że sam się rozwinie.

Składanie ręczników w rolkę w kilku krokach:

 1. Połóż ręcznik dłuższą stroną do siebie na stabilnej powierzchni.
 2. Złóż jeden koniec do środka ręcznika.
 3. Następnie złóż cały ręcznik na pół od siebie.
 4. Odwróć złożony ręcznik na lewą stronę.
 5. Rozpocznij zwijanie ręcznika od strony, gdzie końcówka nie jest złożona.
 6. Luźny koniec można wsunąć w rolkę lub pozostawić luźny.

Ręcznik złożony w paczuszkę

Kolejną sprawdzoną metodą składania ręczników jest opcja paczuszki. Z tym stylem składania ręczników można spotkać się również w hotelach, gdzie doskonale wiedzą jak zachować ich miękkość i puszystość przez długi czas.

Ręczniki złożone w ten sposób wyglądają pięknie i są łatwe w przechowywaniu. Jest to alternatywa dla klasycznego składania w stos. W tym przypadku nie zalecamy układania ręczników w stosy, ale składanie ich obok siebie. Idealne na przykład do szuflad.

Składanie ręczników w wiązkę w kilku krokach:

 1. Połóż ręcznik dłuższą stroną do siebie na stabilnej powierzchni.
 2. Złóż ręcznik na pół krótszą stroną.
 3. Złóż go ponownie na pół krótszą stroną skierowaną w przeciwną stronę niż w poprzednim kroku. Powstanie wąski pasek.
 4. Optycznie podziel ręcznik na 3 części i złóż je na jedną trzecią.
 5. Na koniec wsuń ostatnią trzecią część pod jedną warstwę złożonego ręcznika.

Dokąd dalej?

Ręczniki Ręczniki kąpielowe Ręczniki Maxi