Kocyk pikowany do łóżeczka biały

Ciepłe
100 zł –58 %
0002 periny polstare
100 zł –58 % 42 zł 34 zł bez VAT
W magazynie (>10 szt)
Możliwości transportowe

Kocyk dziecięcy z wypełnieniem z włókien syntetycznych odpowiedni do całorocznego użytku. Jest bardzo lekki, oddychający i miękki. Materiał ten jest również idealny dla alergików i astmatyków . Szwy zabezpieczają wyściółkę przed zsuwaniem się. Jest idealnym wyborem dla wrażliwej skóry dziecka i jest łatwy w utrzymaniu.

Rozmiar kołdry:  90 x 135 cm

Rozmiar poduszki: 45 x 65 cm

Gramatura: 400 g/m2

Materiał wypełniający:  100% poliester

Materiał powierzchni:   100% poliester

Nasza wskazówka:  Aby zachować jakość koca, zalecamy pranie w maksymalnej temperaturze 40 °C.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

100% poliester

100% polyesterTkanina wierzchnia kołder to bardzo często 100% poliester. Jest to niegniejący się, lekki, szybkoschnący materiał. Ponadto pielęgnacja jest bardzo łatwa. Dzięki mikrowłóknom doskonale wchłania wodę i jest łagodny dla skóry całego ciała. Niewielką wadą jest to, że ma tendencję do mechacenia się. Aby temu zapobiec, pierz w niskich temperaturach i na lewej stronie.

Gramatura kołdry

GramážDecydującym czynnikiem w jakim sezonie będziesz używać kołdry, jest właśnie jej waga. Niepisana zasada mówi, że kołdry zimowe zaczynają się od 300 g/m2. Latem ta wartość jest nieco niższa, zwykle zaczyna się od 150 g/m2. Jeśli nie chcesz zastanawiać się nad wagą kołder i ich wymianą w zależności od pory roku, to istnieje możliwość wyboru wariantu kołdry całorocznej. Dopasowuje się do ciała i zapewnia niezbędny komfort przez cały rok.

  • Waga: 300g/m2

Rozmiar kołdry 90 x 135 cm

Rozměr přikrývky 135 x 90 cmKołderka dziecięca o wymiarach 90 x 135 cm przeznaczona jest przede wszystkim do łóżeczek dziecięcych lub pierwszych łóżek. Kołderki do łóżeczka są wysokiej jakości, lekkie i doskonale regulują ciepło. Swoją popularność zyskały również dzięki swojej trwałości i łatwej konserwacji. Wybierz starannie kołderkę, jeśli dziecko w nocy się odkrywa, wybierz chłodniejszą, a jeśli jest mu zimno, wybierz cieplejszą.

100% polipropylen

100% polypropylenMateriał wierzchni z warstwą polipropylenu nadaje kołdrze gładkość w dotyku, przewiewność i wysoką chłonność. Polipropylen tworzy najczęściej wewnętrzną warstwę izolacyjną, dzięki czemu nadaje się na chłodniejsze miesiące. Warstwa izolacyjna ma za zadanie regulować temperaturę ciała i zapewniać komfortowy i niezakłócony sen.

Kołdra całoroczna

Celoroční přikrývkaUżywając kołder całorocznych, nie potrzebujesz dużej przestrzeni do przechowywania kołder zimowych lub letnich. Jest to szczególnie doceniane przez osoby mieszkające w małych mieszkaniach. Gramatura kołder całorocznych waha się od 250 g/m2 do 400 g/m2. Niższa wartość jest słabsza i odpowiednia dla osób, które wolą chłodniejsze kołdry, natomiast wyższa waga jest nieco cieplejsza. Ten rodzaj kołdry dopasowuje się do ciała i reguluje temperaturę przez cały rok.

Zdolność izolacyjna: Kołdra grzejąca

Schopnost izolace: Teplá přikrývkaKołdry całoroczne, które łatwo dopasowują się do ciała i otoczenia, posiadają zdolność izolacyjną na poziomie ciepła. Głównymi zaletami są zdolności termoregulacyjne, zwiewność i lekkość. Wybierając kołdrę, należy wziąć pod uwagę temperaturę ciała podczas snu oraz temperaturę w sypialni. O właściwościach termoizolacyjnych kołdry świadczy kombinacja wagi i nośności wypełnienia.

Zdolności izolacyjne: Extra ciepła kołdra

Schopnost izolace: Extrateplá přikrývkaBardzo ciepłe kołdry nadają się szczególnie do chłodniejszych pomieszczeń w miesiącach zimowych. Są również popularne wśród osób marznących. Charakteryzują się niską wagą, ale niezwykłą lekkością, zwiewnością i wyjątkowym ciepłem. Mają doskonałe właściwości termiczne, stale utrzymują przyjemną temperaturę w zależności od temperatury otoczenia i ciała.

Kołdra odpowiednia do tego typu łóżka

Odpowiednia do łóżeczka dziecięcego

Přikrývka do dětské postýlkyDo łóżeczek lub pierwszych łóżek wybieramy kołderki o wymiarach 90 x 135 cm lub 90 x 140 cm. Rozmiar zawsze musi być dostosowany do wielkości dziecka, ale także do wielkości łóżeczka. Dla starszych dzieci możemy wybrać klasyczną dużą kołdrę 140 x 200 cm.

Kołdra antyalergiczna

Antialergická přikrývkaJeśli wybierasz kołdrę dla alergików, postępuj zgodnie z kilkoma wskazówkami. Większość alergii objawiających się zatkanym nosem, swędzeniem, egzemą lub kaszlem jest wywoływana przez roztocza. Dzisiejsze kołdry antyalergiczne to te wypełnione włóknem sztucznym. Wybieraj więc tkaniny, które można prać nawet w wyższych temperaturach i które są odporne na roztocza. Istnieją specjalne wykończenia, które zapobiegają wnikaniu roztoczy i osadzaniu się ich w kołdrze.

Pranie kołdry

Praní přikrývkyIdealnie pranie kołder powinno odbywać się dwa razy w roku. Częste pranie niepotrzebnie zużywa i niszczy włókna wewnątrz kołdry. Przed każdym praniem upewnij się, że kołdra nie ma żadnych dziur. Używaj specjalnych detergentów do kołder i poduszek, pierz w maksymalnej temperaturze 40°C, zakończ delikatnym wirowaniem. Pozwoli to zachować pierwotny kształt i zniszczy roztocza oraz inne mikroorganizmy.

Suszenie kołdry

Sušení přikrývkySuszenie kołder jest możliwe w suszarce w niskiej temperaturze, aby uniknąć uszkodzenia włókien. Jeśli chcesz mieć puszyste kołdry, zaleca się suszenie z dwiema lub trzema piłkami tenisowymi lub specjalnymi kulkami do suszenia. Ich zadaniem jest równomierne rozłożenie ciężaru, a kołdry są puszyste i przewiewne. Jeśli nie masz suszarki, najlepiej wysuszyć kołdry na zewnątrz, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Włókna mogą mięknąć w wysokich temperaturach i istnieje ryzyko powstawania dziur. Aby upewnić się, że kołdra jest idealnie sucha, zważ ją przed praniem i po wysuszeniu.

Czy mogę prasować kołdrę?

Můžu žehlit přikrývku?Nie prasujemy kołder! Cała pielęgnacja polega na odpowiednim praniu w maksymalnej temperaturze 40°C i późniejszym dokładnym wysuszeniu. Możemy suszyć w suszarce w niskiej temperaturze lub na zewnątrz, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Przed i po praniu zważ kołdrę, aby później upewnić się, że jest wystarczająco sucha. Zapobiegnie to ewentualnemu rozwojowi pleśni.

Pielęgnacja kołdry

Péče o přikrývkuPrzedłuż żywotność swoich kołder za pomocą kilku prostych codziennych rytuałów. Codziennie wytrzep kołdy i poduszki, zachowasz ich elastyczność i trwały kształt. Nigdy nie odkurzaj ani nie ubijaj kołder, ponieważ może to uszkodzić wypełnienie. Czy uważasz, że kołdra jest ubita? Jeśli tak, wystarczy wysuszyć w suszarce, wtedy wypełnienie znów będzie przewiewne, lekkie i puszyste. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji kołdry posłużą nam wiele lat.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Kołderki i poduszki do łóżeczka
? Kolor: Biały
? Rozmiar kołdry: 90 x 135 cm
? Zalecana temperatura prania: 40 °C
? Materiał wypełnienia: 100% poliester
Antyalergiczne: Tak
Materiał wierzchni: 100% poliester
Pora roku: Całoroczne
Przeznaczone do: Łóżeczko dziecięce
Właściwości termoregulacji kołdry: Ciepła, Extra ciepła

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: