Kołdra letnia pikowana

80 zł –37 %
přikrývka duté vlákno levná 140 x 200 cm alergiky
80 zł –37 % 50 zł 41 zł bez VAT
7 dni
Możliwości transportowe

Kołdra z wypełnieniem z pustych włókien poliestrowych odpowiednia do całorocznego użytku. Jest bardzo lekka, oddychająca i miękka. Materiał ten jest również idealny dla alergików i astmatyków. Przeszycia zabezpieczają wypełnienie przed przemieszczaniem się.

Rozmiar kołdry: 140 x 200 cm

Waga kołdry: 1000g

Materiał wypełniający: 100% poliester

Materiał powierzchni: 100% poliester

Nasza wskazówka: Aby zachować jakość kołdry, zalecamy pranie w maksymalnej temperaturze 40°C

Design może się różnić od tego na zdjęciu.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

100% poliester

100% polyesterTkanina wierzchnia kołder to bardzo często 100% poliester. Jest to niegniotący się, lekki, szybkoschnący materiał. Ponadto pielęgnacja jest bardzo łatwa. Dzięki mikrowłóknom doskonale wchłania wodę i jest łagodny dla skóry całego ciała. Niewielką wadą jest to, że ma tendencję do mechacenia się. Aby temu zapobiec, pierz w niskich temperaturach i na lewej stronie.

Gramatura kołdry

GramážDecydującym czynnikiem w jakim sezonie będziesz używać kołdry, jest właśnie jej waga. Niepisana zasada mówi, że kołdry zimowe zaczynają się od 200 g/m2. Latem ta wartość jest nieco niższa, zwykle zaczyna się od 150 g/m2. Jeśli nie chcesz zastanawiać się nad wagą kołder i ich wymianą w zależności od pory roku, to istnieje możliwość wyboru wariantu kołdry całorocznej. Dopasowuje się do ciała i zapewnia niezbędny komfort przez cały rok.

  • Waga: 200g/m2

Rozmiar kołdry 140 x 200 cm

Rozměr přikrývky 140 x 200 cmKlasyczna kołdra do łóżek pojedynczych ma wymiary 140 x 200 cm. Zapewnia komfort właścicielowi przez całą noc, dzięki swojej lekkości i oddychalności. Kolejnymi zaletami tej kołdry są jej właściwości termoizolacyjne, skutecznie odprowadza również wilgoć od ciała.

Wypełnienie kołdry 100% poliester

Výplň přikrývky 100% polyesterMateriał syntetyczny, 100% poliester stosowany jest jako wypełnienie kołder w postaci kulek lub całego włókna. Jest to bardzo lekki materiał z dobrą pamięcią kształtu, a także wyróżnia się łatwą konserwacją i niską wagą. Ten rodzaj kołder jest również niedrogi i popularny.

Kołdra letnia

Letní přikrývkaLekkie i oddychające kołdry na ciepłe miesiące to właśnie te letnie. Ich gramatura waha się od 150 g/m2 do 300 g/m2. Kołdry łatwo dopasowują się do każdego ciała, są przewiewne i zapewniają maksymalny komfort podczas ciepłych nocy. Są lubiane ze względu na bardzo dobre odprowadzanie potu i łatwą konserwację.

Zdolność izolacyjna: kołdra chłodząca

Schopnost izolace: Chladivá přikrývkaIzolacja chłodząca stosowana jest w letnich rodzajach kołder. Wiodące cechy to wysoka oddychalność i właściwości termoregulacyjne, które zapewniają efekt chłodzenia. Świetnie też wchłaniają i odprowadzają wilgoć od ciała, te zdolności są ogromnym plusem w miesiącach letnich, kiedy bardziej się pocimy. Przy wyborze musimy wziąć pod uwagę między innymi temperaturę w pomieszczeniu.

Kołdra odpowiednia do tego typu łóżka

Odpowiednia do pojedynczego łóżka

Přikrývka do jednolůžkaNie masz pewności co do rozmiaru kołdry do klasycznego pojedynczego łóżka? Właściwym wyborem jest rozmiar 140 x 200 cm. Kołdra jest wystarczająco duża dla jednej osoby i zapewni wymagany komfort przez całą noc. Rozmiar kołdry nadaje się również do łóżek podwójnych, gdzie każdy z partnerów posiada osobną kołdrę.

Kołdra antyalergiczna

Antialergická přikrývkaJeśli wybierasz kołdrę dla alergików, postępuj zgodnie z kilkoma wskazówkami. Większość alergii objawiających się zatkanym nosem, swędzeniem, egzemą lub kaszlem jest wywoływana przez roztocza. Dzisiejsze kołdry antyalergiczne to te wypełnione włóknem sztucznym. Wybieraj więc tkaniny, które można prać nawet w wyższych temperaturach i które są odporne na roztocza. Istnieją specjalne wykończenia, które zapobiegają wnikaniu roztoczy i osadzaniu się ich w kołdrze.

Pranie kołdry

Praní přikrývkyIdealnie pranie kołder powinno odbywać się dwa razy w roku. Częste pranie niepotrzebnie zużywa i niszczy włókna wewnątrz kołdry. Przed każdym praniem upewnij się, że kołdra nie ma żadnych dziur. Używaj specjalnych detergentów do kołder i poduszek, pierz w maksymalnej temperaturze 40°C, zakończ delikatnym wirowaniem. Pozwoli to zachować pierwotny kształt i zniszczy roztocza oraz inne mikroorganizmy.

Suszenie kołdry

Sušení přikrývkySuszenie kołder jest możliwe w suszarce w niskiej temperaturze, aby uniknąć uszkodzenia włókien. Jeśli chcesz mieć puszyste kołdry, zaleca się suszenie z dwiema lub trzema piłkami tenisowymi lub specjalnymi kulkami do suszenia. Ich zadaniem jest równomierne rozłożenie ciężaru, a kołdry są puszyste i przewiewne. Jeśli nie masz suszarki, najlepiej wysuszyć kołdry na zewnątrz, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Włókna mogą mięknąć w wysokich temperaturach i istnieje ryzyko powstawania dziur. Aby upewnić się, że kołdra jest idealnie sucha, zważ ją przed praniem i po wysuszeniu.

Czy mogę prasować kołdrę?

Můžu žehlit přikrývku?Nie prasujemy kołder! Cała pielęgnacja polega na odpowiednim praniu w maksymalnej temperaturze 40°C i późniejszym dokładnym wysuszeniu. Możemy suszyć w suszarce w niskiej temperaturze lub na zewnątrz, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Przed i po praniu zważ kołdrę, aby później upewnić się, że jest wystarczająco sucha. Zapobiegnie to ewentualnemu rozwojowi pleśni.

Pielęgnacja kołdry

Péče o přikrývkuPrzedłuż żywotność swoich kołder za pomocą kilku prostych codziennych rytuałów. Codziennie wytrzep kołdy i poduszki, zachowasz ich elastyczność i trwały kształt. Nigdy nie odkurzaj ani nie ubijaj kołder, ponieważ może to uszkodzić wypełnienie. Czy uważasz, że kołdra jest ubita? Jeśli tak, wystarczy wysuszyć w suszarce, wtedy wypełnienie znów będzie przewiewne, lekkie i puszyste. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji kołdry posłużą nam wiele lat.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Kołdry i poduszki
? Rozmiar kołdry: 140 x 200 cm
? Zalecana temperatura prania: 40 °C
? Materiał wypełnienia: 100% poliester
Antyalergiczne: Tak
Waga kołdry: 1000 g
Materiał wierzchni: 100% poliester
Pora roku: Letnie
Przeznaczone do: Łóżko pojedyncze, Łóżko podwójne
Właściwości termoregulacji kołdry: Chłodząca

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: