Zestaw całoroczny kołdra francuski 200x220 cm i 2x poduszka 50x70 cm

Kod rabatowy -15%: "PODUSZKI15" Kod rabatowy -10%: KRZESLA10
259 zł –49 %
34234 set celorocni francouzske prikryvky 200x220 cm a 2x polstar 50x70 cm
259 zł –49 % 130 zł 106 zł bez VAT
Momentalnie nie dostępne
Możliwości transportowe
Pozycja została wyprzedana…

Kołdra z wypełnieniem z pustych włókien poliestrowych odpowiednia do całorocznego użytku. Jest bardzo lekka, oddychająca i miękka. Materiał ten jest również idealny dla alergików i astmatyków . Przeszycia zabezpieczają wypełnienie przed przemieszczaniem się. Kołdra francuska dzięki swoim wymiarom idealnie nadaje się do spania we dwoje.

Rozmiar kołdry:  200 x 220 cm

Poduszka z wypełnieniem z pustych włókien poliestrowych zapewni wyjątkowy komfort wszystkim miłośnikom jakości i zdrowego snu. Materiał ten jest również idealny dla alergików i astmatyków. Przeszycia zapobiegają przemieszczaniu się wypełnienia. Powierzchnia poduszki jest bardzo miękka i oddychająca dzięki materiałom MIKROFIBRA i FROTTE.

Rozmiar poduszky: 2 szt 50 x 70 cm

 

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Kołdra

100% poliester

100% polyesterTkanina wierzchnia kołder to bardzo często 100% poliester. Jest to niegniejący się, lekki, szybkoschnący materiał. Ponadto pielęgnacja jest bardzo łatwa. Dzięki mikrowłóknom doskonale wchłania wodę i jest łagodny dla skóry całego ciała. Niewielką wadą jest to, że ma tendencję do mechacenia się. Aby temu zapobiec, pierz w niskich temperaturach i na lewej stronie.

Gramatura kołdry

GramážDecydującym czynnikiem w jakim sezonie będziesz używać kołdry, jest właśnie jej waga. Niepisana zasada mówi, że kołdry zimowe zaczynają się od 350 g/m2. Latem ta wartość jest nieco niższa, zwykle zaczyna się od 150 g/m2. Jeśli nie chcesz zastanawiać się nad wagą kołder i ich wymianą w zależności od pory roku, to istnieje możliwość wyboru wariantu kołdry całorocznej. Dopasowuje się do ciała i zapewnia niezbędny komfort przez cały rok.

  • Gramatura: 300 g/m2

Rozmiar kołdry 200 x 220 cm

Rozměr přikrývky 200 x 220 cm Tzw. francuska kołdra o wymiarach 200 x 220 cm to świetny wybór do spania we dwoje. Kołdra partnerska jest przewiewna i lekka, zapewnia obojgu partnerom komfort przez całą noc. Zaskoczy Cię również swoją miękkością i doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Wspólna wielka kołdra zyskuje zwolenników nie tylko w hotelach, ale także w gospodarstwach domowych.

Wypełnienie kołdry puste włókno

Výplň přikrývky 100% polyesterJeśli szukasz idealnego zamiennika pierza, to wypełnienie z pustych włókien poliestrowych jest właściwym rozwiązaniem. Charakteryzuje się niesamowitą lekkością. W rzeczywistości jest to sztuczne włókno, które jest puste w środku, więc jest naprawdę puszyste i nie ugniata się. Gwarantuje optymalny komfort termiczny i spokojną noc.

Kołdra całoroczna

Celoroční přikrývkaUżywając kołder całorocznych, nie potrzebujesz dużej przestrzeni do przechowywania kołder zimowych lub letnich. Jest to szczególnie doceniane przez osoby mieszkające w małych mieszkaniach. Gramatura kołder całorocznych waha się od 250 g/m2 do 400 g/m2. Niższa wartość jest słabsza i odpowiednia dla osób, które wolą chłodniejsze kołdry, natomiast wyższa waga jest nieco cieplejsza. Ten rodzaj kołdry dopasowuje się do ciała i reguluje temperaturę przez cały rok.

 

Zdolność izolacyjna: Kołdra grzejąca

Schopnost izolace: Teplá přikrývkaKołdry całoroczne, które łatwo dopasowują się do ciała i otoczenia, posiadają zdolność izolacyjną na poziomie ciepła. Głównymi zaletami są zdolności termoregulacyjne, zwiewność i lekkość. Wybierając kołdrę, należy wziąć pod uwagę temperaturę ciała podczas snu oraz temperaturę w sypialni. O właściwościach termoizolacyjnych kołdry świadczy kombinacja wagi i nośności wypełnienia.

Zdolności izolacyjne: Extra ciepła kołdra

Schopnost izolace: Extrateplá přikrývkaBardzo ciepłe kołdry nadają się szczególnie do chłodniejszych pomieszczeń w miesiącach zimowych. Są również popularne wśród osób marznących. Charakteryzują się niską wagą, ale niezwykłą lekkością, zwiewnością i wyjątkowym ciepłem. Mają doskonałe właściwości termiczne, stale utrzymują przyjemną temperaturę w zależności od temperatury otoczenia i ciała.

Kołdra odpowiednia do tego typu łóżka

Odpowiednia do podwójnego łóżka

Přikrývka do dvoulůžkaDo standardowego łóżka podwójnego można wybrać jedną dużą kołdrę o wymiarach 200 x 200 cm. Jeśli jednak lubisz swoją przestrzeń i nie lubisz się dzielić, możesz wybrać dwie mniejsze kołdry w rozmiarze 140 x 200 cm. Oba warianty nadają się do klasycznych łóżek podwójnych.

Kołdra antyalergiczna

Antialergická přikrývkaJeśli wybierasz kołdrę dla alergików, postępuj zgodnie z kilkoma wskazówkami. Większość alergii objawiających się zatkanym nosem, swędzeniem, egzemą lub kaszlem jest wywoływana przez roztocza. Dzisiejsze kołdry antyalergiczne to te wypełnione włóknem sztucznym. Wybieraj więc tkaniny, które można prać nawet w wyższych temperaturach i które są odporne na roztocza. Istnieją specjalne wykończenia, które zapobiegają wnikaniu roztoczy i osadzaniu się ich w kołdrze.

Pranie kołdry

Praní přikrývkyIdealnie pranie kołder powinno odbywać się dwa razy w roku. Częste pranie niepotrzebnie zużywa i niszczy włókna wewnątrz kołdry. Przed każdym praniem upewnij się, że kołdra nie ma żadnych dziur. Używaj specjalnych detergentów do kołder i poduszek, pierz w maksymalnej temperaturze 40°C, zakończ delikatnym wirowaniem. Pozwoli to zachować pierwotny kształt i zniszczy roztocza oraz inne mikroorganizmy.

Czy mogę prasować kołdrę?

Můžu žehlit přikrývku?Nie prasujemy kołder! Cała pielęgnacja polega na odpowiednim praniu w maksymalnej temperaturze 40°C i późniejszym dokładnym wysuszeniu. Możemy suszyć w suszarce w niskiej temperaturze lub na zewnątrz, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Przed i po praniu zważ kołdrę, aby później upewnić się, że jest wystarczająco sucha. Zapobiegnie to ewentualnemu rozwojowi pleśni.

Suszenie kołdry

Sušení přikrývkySuszenie kołder jest możliwe w suszarce w niskiej temperaturze, aby uniknąć uszkodzenia włókien. Jeśli chcesz mieć puszyste kołdry, zaleca się suszenie z dwiema lub trzema piłkami tenisowymi lub specjalnymi kulkami do suszenia. Ich zadaniem jest równomierne rozłożenie ciężaru, a kołdry są puszyste i przewiewne. Jeśli nie masz suszarki, najlepiej wysuszyć kołdry na zewnątrz, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Włókna mogą mięknąć w wysokich temperaturach i istnieje ryzyko powstawania dziur. Aby upewnić się, że kołdra jest idealnie sucha, zważ ją przed praniem i po wysuszeniu.

Pielęgnacja kołdry

Péče o přikrývkuPrzedłuż żywotność swoich kołder za pomocą kilku prostych codziennych rytuałów. Codziennie wytrzep kołdy i poduszki, zachowasz ich elastyczność i trwały kształt. Nigdy nie odkurzaj ani nie ubijaj kołder, ponieważ może to uszkodzić wypełnienie. Czy uważasz, że kołdra jest ubita? Jeśli tak, wystarczy wysuszyć w suszarce, wtedy wypełnienie znów będzie przewiewne, lekkie i puszyste. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji kołdry posłużą nam wiele lat.

Poduszka

Materiał poduszki 100% poliester

100% polyesterCzęstym materiałem wierzchnim poduszek jest 100% poliester. Niegniecący się, lekki, szybkoschnący materiał jest bardzo popularny i poszukiwany. Ponadto pielęgnacja jest naprawdę łatwa. Dzięki mikrowłóknom doskonale wchłania wodę i jest łagodny dla skóry całego ciała. Ma skłonność do mechacenia się, co możemy postrzegać jako małą wadę. Możemy jednak łatwo temu zapobiec, piorąc w niskich temperaturach i na lewej stronie.

Czy potrzebujesz poduszki anatomicznej?

Nepotřebujete anatomický polštář?Jeśli budzisz się rano i nie masz energii, coś jest nie tak. Być może problem tkwi w poduszce. Jeśli bolą Cię plecy lub szyja, wypróbuj anatomiczną poduszkę, która sprawi, że będziesz spać we właściwej pozycji. Niestety nie każdy przyzwyczaja się do jej specyficznego kształtu. Jeśli nie dokucza Ci ból, możesz wybrać poduszki z klasycznym wypełnieniem.

Jak dobrać wysokość poduszki?

Jakou vybrat výšku polštáře?Zastanawiasz się nad wysokością poduszki, nie masz pojęcia która będzie dla Ciebie odpowiednia? Wysokość poduszki dobieramy w zależności od pozycji do spania. Czy Twoja najczęstsza pozycja do spania to spanie na brzuchu? Jeśli tak, wybierz niską poduszkę, aby nie obciążać zbytnio kręgosłupa. Jeśli najczęściej śpisz na boku lub plecach, potrzebujesz wyższej poduszki. Takiej, która odpowiednio podtrzymuje głowę i szyję. Poduszka średniej wysokości z twardym, ale elastycznym wypełnieniem nadaje się do kombinacji wszystkich pozycji do spania.

Rozmiar poduszki 50 x 70 cm

Rozměr polštáře 50 x 70 cmBardzo popularna poduszka o mniejszym rozmiarze 50 x 70 cm jest odpowiednia dla dzieci i dorosłych. W większości przypadków ten rozmiar spełnia warunki doboru odpowiedniej poduszki. Nie powinien sięgać pod ramiona, powinien znajdować się tylko pod głową i szyją śpiącego. Zapewni to komfort całemu kręgosłupowi, szyi i głowie w nocy.

 

Wypełnienie poduszki puste włókna

Výplň přikrývky 100% polyesterJeśli szukasz idealnego zamiennika pierza, to wypełnienie z pustych włókien jest właściwym rozwiązaniem. Charakteryzuje się dużą lekkością. W rzeczywistości jest to sztuczne włókno, które jest puste w środku, więc jest naprawdę puszyste i nie wgniata się. Gwarantuje optymalny komfort termiczny i spokojną noc.

Poduszka odpowiednia do tego typu łóżka

Odpowiednia do łóżka pojedynczego

Polštář do jednolůžkaNie wiesz jaki rozmiar poduszki dobrać do klasycznego pojedynczego łóżka? Właściwym wyborem jest rozmiar 70 x 90 cm lub 50 x 70 cm. Oba rodzaje poduszek są wystarczająco duże dla jednej osoby i zapewnią jej wymagany komfort oraz prawidłowe ułożenie głowy i szyi.

Odpowiednia do łóżka podwójnego

Polštář do dvoulůžkaPoduszki w standardowych łóżkach małżeńskich dobieramy dla każdego z partnerów osobno. Wybór powinien być indywidualny, zgodnie z potrzebami użytkownika. Odpowiednie rozmiary dla dorosłych to poduszki o wymiarach 50 x 70 cm lub 70 x 90 cm. Jeśli jesteś zwolennikiem spania na mniejszej poduszce, możesz wybrać rozmiar dziecięcy 50 x 60 cm.

Poduszka antyalergiczna

Antialergický polštářJeśli szukasz poduszki dla alergików lub astmatyków, przy wyborze zastosuj się do kilku wskazówek. Zatkany nos, swędzenie, egzema lub kaszel w nocy lub po śnie mogą być pierwszymi objawami alergii. Dziś pod antyalergiczną etykietą kryją się poduszki wypełnione sztucznym włóknem. Wybierz również tkaniny powierzchniowe, które można prać nawet w wyższych temperaturach i są odporne na roztocza. Istnieją specjalne materiały wierzchnie, które zapobiegają wnikaniu i osadzaniu się w poduszce roztoczy.

Pranie poduszki

Praní polštářePranie i odpowiednia pielęgnacja przedłużą żywotność poduszek i ich jakość. Idealnie jest prać poduszki dwa razy w roku w temperaturze 60°C, niszcząc tym samym wszelkie roztocza i mikroorganizmy. Zalecamy stosowanie specjalnych detergentów do poduszek i kołder z wypełnieniem z pierza, w przypadku pozostałych można użyć tych klasycznych. Pranie należy zakończyć przez delikatne odwirowanie, aby uniknąć uszkodzenia wypełnienia wewnątrz poduszki.

Suszenie poduszki

Sušení polštářeJeśli posiadasz suszarkę, wysusz poduszki razem ze specjalnymi kulami do suszenia. Zapewnią one optymalne rozłożenie wypełnienia, a poduszki znów będą pięknie puszyste i przewiewne. Jeśli suszysz poduszki na zewnątrz, nie rób tego w bezpośrednim świetle słonecznym, istnieje bowiem ryzyko zmiękczenia tkaniny i podziurawienia. Zawsze susz w niższej temperaturze. Aby upewnić się, że poduszka wyschła całkowicie, można zważyć ją przed praniem i po wysuszeniu.

Mogę prasować poduszkę?

Můžu žehlit polštář?Nie prasujemy poduszek. Zdejmowaną poszewkę można prasować zgodnie z wybranym materiałem powierzchni. Cała pielęgnacja poduszek polega na odpowiednim praniu w maksymalnej temperaturze 60°C, a następnie dokładnym wysuszeniu. Możemy suszyć w suszarce w niskiej temperaturze lub na zewnątrz, ale nie w bezpośrednim świetle słonecznym. Przed praniem i po zważ poduszkę, aby upewnić się, czy jest wystarczająco sucha. Właściwe suszenie zapobiegnie ewentualnemu powstawaniu pleśni.

Pielęgnacja poduszki

Péče o polštářPielęgnacja poduszek wcale nie jest skomplikowana. Poduszki najczęściej składają się z dwóch części, najczęściej zdejmowanej poszewki i wewnętrznego worka z wypełnieniem. Powinniśmy codziennie potrząsać poduszką, aby zachować kształt wypełnienia. Wietrzenie jest również odpowiednie do usuwania wilgoci i zapobiegania ewentualnemu rozwojowi pleśni. Zasłanie łóżka natychmiast po przebudzeniu jest niewłaściwe, wilgotność wzrasta, a poduszki są wtedy wygniecione i ściśnięte.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Poduszki i kołdry
? Rozmiar kołdry: 200 x 220 cm
? Rozmiar poduszki: 50 x 70 cm
? Zalecana temperatura prania: 40 °C
? Materiał wypełnienia: 100% poliester
Antyalergiczne: Tak
Waga poduszki: 500 g
Waga kołdry: 1350 g
Jakość hotelowa: Tak
Materiał wierzchni: 100% poliester
Pora roku: Całoroczne
Przeznaczone do: Łóżko podwójne
Właściwości termoregulacji kołdry: Ciepła, Extra ciepła
Pozycja została wyprzedana…

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: