Porównanie materacy

Dobrej jakości materac zapewni pełnowartościowy sen. Zastanawiasz się, jaki rodzaj, wysokość lub twardość wybrać? Wybierz kompletny zestaw, który zawiera łóżko, stelaż i materac. W zestawach oferujemy 3 warianty najpopularniejszych materacy, które różnią się niektórymi parametrami. Dlatego też przygotowaliśmy przejrzyste porównanie podstawowych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru.

Materac kokosowy COCO MAXI 19 cm 

Materac kieszeniowy SOMNIA 17 cm

Materac piankowy DELUXE

Materiał materaca

Standardowo możesz wybrać spośród materacy sprężynowych, lateksowych, kieszeniowych, lub z pianki PUR czy HR. Materace kieszeniowe są trwałe i można je kupić w przystępnych cenach. Dlatego też są one trendem wśród materacy.

PUR pianka, Kokos, Technologia kieszeniowa

PUR pianka, Technologia kieszeniowa

PUR pianka z efektem masażu

Ilość stref

Strefy ortopedyczne materaca służą zapewnieniu anatomicznie prawidłowej pozycji ciała. Jest to szczególnie ważne , jeśli śpisz w pozycji na boku. Każda część ciała ludzkiego ma inny kształt i inną wagę. Materac musi więc odpowiadać temu i dostosować się do wspomnianych czynników.

7

7

7

Wysokość materaca

Podwyższone łóżka są szczególnie popularne wśród osób starszych. Wstawanie i kładzenie się staje się wygodniejsze. Materace są dobrze wykonane, łatwo dopasowują się do kształtu ciała, dzięki czemu nie grożą Ci bóle stawów, kręgosłupa ani nieprzespane noce.

19 cm

17 cm

10 cm

Twardość materaca

Wybór sztywności zależy od wielu czynników i jest sprawą bardzo indywidualną. Materac o twardości 3 jest klasyfikowany jako średnio twardy. Ten typ jest jednym z najlepiej sprzedających się materacy na rynku. Jest to komfortowy materac dla osób o różnej wadze i w różnym wieku.

2 twardości - Średni (T3) i Twardy (T5)

Średni (T3)

Średni (T3)

Nośność

Jeśli chodzi o nośność, zalecamy przestrzeganie prostej zasady. Nośność materaca powinna być idealnie o 5 - 10 kg większa niż masa ciała. Zapobiegnie to wgniataniu się materaca i poprawi komfort snu.

130 kg

130 kg

120 kg

Odpowiedni stelaż

Wybierając materac, należy pamiętać o stelażu, bez którego nawet najlepszej jakości materac traci część swoich pozytywnych cech. Z pewnością nie jest prawdą, że materac można położyć na każdym stelażu. Naszym klientom szczególnie polecamy stelaże listwowe i oraz typu ruszt.

Polecamy listwowy. Odpowiedni również do stelaży typu ruszt (nie pozycjonowanych)

Polecamy listwowy. Odpowiedni również do stelaży typu ruszt (nie pozycjonowanych)

Listwowy i typu ruszt

Zdejmowany pokrowiec

Podczas codziennego użytkowania na powierzchni materaca osadza się dużo brudu i kurzu. Regularnym czyszczeniem i ogólną pielęgnacją poprawisz higienę całego łóżka. Pokrowce na materace powinny nadawać się do prania i być łatwo zdejmowane, najlepiej, jeśli są wyposażone w suwak.

Tak

Tak

Tak

Temperatura prania pokrowca (°C)

Pokrowce na materace należy prać regularnie, najlepiej raz na sześć miesięcy, aby ograniczyć występowanie alergii i namnażanie roztoczy. Wysokiej jakości pokrowce można prać w temperaturze do 40°C. Zalecamy, aby zawsze prać zgodnie z instrukcjami producenta podanymi na etykiecie. Po praniu pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

40 °C

40 °C

40 °C

Gwarancja

 

2 lata

2 lata

2 lata

Odpowiedni dla

Niektóre materace są przeznaczone raczej dla mężczyzn, inne dla kobiet lub dzieci. Zawsze jednak wybór zależy od wyżej wymienionych parametrów, takich jak masa ciała czy problemy z układem mięśniowo-szkieletowym. Dla osób starszych zaleca się zazwyczaj wyższe materace o podwójnej twardości.

Dzieci i dorośli

Starsze dzieci, dorośli i osoby z bólami pleców

Dzieci i dorośli

od 800 zł

Kup materac

od 560 zł

Kup materac

od 500 zł

Kup materac